Screenshot од вашиот iPhone - ТУКА !

Дискусија во форумот 'iOS' започната од korda, 16 ное 2009.

 1. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Circle folders, without dock :)

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На iOSDroid, Noc 32 и NikS им се допаѓа ова.
 2. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Како го направи без док?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Многу едноставно, ставаш некоја од овие позадини и аутоматски го нема.

  http://heyeased.weebly.com/full-screen.html

  Ова уше одамна го има, имаш и др позадини расчепкај гугл.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  христијан, Dzepar, milcevmartin и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  [​IMG]
  Никогаш не сум кастомизирал, секогаш сток/дефолт. Сега првпат у живот направив џб, па за проба (од мерак) :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На NikS му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  која е темава ?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Lotus за Anemone, од репо anemonetheming.com/nightly/


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Ilija и BokUre им се допаѓа ова.
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Анемоне ти е подобра опција од винтерборд?
   
 8. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  На ова прво налетав, ќе го проверам Винтерборд.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Прашувам затоа што Анемоне многу популарно стана у последно време а и викаат дека помалку батерија јаде... Што ми нема многу логика...
  Јас сепак преферирам винтерборд, стар џеилбрејкер сум јас :D
   
  На milcevmartin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  [​IMG]

  [​IMG]


  Sent from my  iPhone
   
  На Ilija му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: