Screen shots од вашиот Home screen

Дискусија во форумот 'Android' започната од Palek, 12 ное 2010.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.895
  Допаѓања:
  2.451
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Уште иам подршка официјална за АндроидОС, кога ќе ја сечат ќе идам на AOSP или SailfishOS.
   
  На NikS му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NikS

  NikS Kustom expert

  Член од:
  2 дек 2012
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  347
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Nexus 5 D821 32GB
  РОМ/Верзија:
  Multirom - Kitkat
  Јас го избрав нексус 5, бидејќи е еден од ретките кој подржува мултиромови....и никако не би ризикувал да одам само на еден ром (немам толку искуство во ромови), а мултиромот дефинитивно е една поедноставна опција за инсталирање и помалку ризична, која овозможува да си го задржам постоечкиот андроид кој е неприкосновен во апикации. Моментално ги користам и убунту тач и сеилфиш ос ромови со нивните последни стабилни верзии, а во иднина како да е ќе го бришам фаерфокс, бидејќи е мртов оперативен систем и маркет плејс за него не постои повеќе, и некако ми е нестбилен за секојдневна употреба. Овие оперативни ситеми (убунту тач и сеилфиш ос) ми се посебни, заради корисничкиот интерфејс кој е уникатен и практичен (за мене) али дефинитвно и на двата му фалат подобри апликации и подршка. Меѓутоа, модерниот интерфејс кој е неприкосновен ме натера да ги испоробам и за основните потреби баш сум задоволен од двата, али никако не би се откажал од андроид заради широката корисничка подршка која ја има ...П.С иначе и едната и другата опција ти се добри ....
   
  Последна промена: 22 мај 2018
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.895
  Допаѓања:
  2.451
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Од страна на подршка, покрај PWA можеш и android апликации и на 2та. На Ubuntu Touch моментално го доразвиваат Anbox за на мобилен, а на Sailfish одамна има стабилна верзија со подршка.
  Јас и на Андроид додека сум, доколку има PWA, ја користам неа (Инстаграм, Твитер, 9гаг итн).
   
  На NikS му/ѝ се допаѓа ова.
 4. NikS

  NikS Kustom expert

  Член од:
  2 дек 2012
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  347
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Nexus 5 D821 32GB
  РОМ/Верзија:
  Multirom - Kitkat
  Немам толку искуство во ова, за сеилфиш знаев дека има подршка за андроид апликации, али сеуште тоа не ми испробано. И кај едниот и другиот барав добри офис апликации и ХД гејмс, али не успеав да пронајдам. Што се однесува до социјалните апликации, задоволен сум и од двата оперативни системи. Ќе се обидам да го проучам ова :)...
   
  Последна промена: 22 мај 2018
 5. NikS

  NikS Kustom expert

  Член од:
  2 дек 2012
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  347
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Nexus 5 D821 32GB
  РОМ/Верзија:
  Multirom - Kitkat
  Firefox os rom v 3.0.0 prerelease (Multirom manager)
  1.png 2.png 3.png 4.png
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NikS

  NikS Kustom expert

  Член од:
  2 дек 2012
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  347
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Nexus 5 D821 32GB
  РОМ/Верзија:
  Multirom - Kitkat
 7. NikS

  NikS Kustom expert

  Член од:
  2 дек 2012
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  347
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Nexus 5 D821 32GB
  РОМ/Верзија:
  Multirom - Kitkat
  screenshot20180604_020327687.png screenshot20180604_020343715.png screenshot20180604_020353141.png screenshot20180604_020417761.png screenshot20180604_020431401.png screenshot20180604_020455835.png
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NikS

  NikS Kustom expert

  Член од:
  2 дек 2012
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  347
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Nexus 5 D821 32GB
  РОМ/Верзија:
  Multirom - Kitkat
  1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6.png
   
  На kikoOoOoOoO му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NikS

  NikS Kustom expert

  Член од:
  2 дек 2012
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  347
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Nexus 5 D821 32GB
  РОМ/Верзија:
  Multirom - Kitkat
  screenshot20180619_165441926.png screenshot20180619_165618619.png screenshot20180619_165653771.png screenshot20180619_165858905.png screenshot20180619_165831263.png screenshot20180619_170030469.png
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. NikS

  NikS Kustom expert

  Член од:
  2 дек 2012
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  347
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Nexus 5 D821 32GB
  РОМ/Верзија:
  Multirom - Kitkat
  Screenshot_20180702_004.png Screenshot_20180702_005.png Screenshot_20180702_006.png Screenshot_20180702_007.png
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: