Screen shots од вашиот Home screen

Дискусија во форумот 'Android' започната од Palek, 12 ное 2010.

 1. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.110
  Допаѓања:
  505
  Поени од трофеи:
  113
  Колку што можев да видам низ форумов ,ваква тема нема во ниту еден дел од него па затоа решив да ја отворам за да ги споделиме нашите Home screen-ови без разлика кој телефон го користиме

  Еве ќе почнам јас

  [​IMG][​IMG]

  Понатаму повеќе:)

  Сега вие пукајте...
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
 3. ултрас

  ултрас Активен Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
 4. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Значи за сите Widget-и линкови или имиња веднаш! :D
   
 5. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.110
  Допаѓања:
  505
  Поени од трофеи:
  113
  1.Часовник и дата ......mClock___тука

  2.Време......................The Weather Channel___од маркет

  3.Календар.................Smooth Calendar___тука

  4.Од десната страна -горе......PhoneUsage,апликација за информации и лимитирање на употребата на телефонот___тука
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Како го направи The Weather Channel да биде transparent?
   
 7. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.110
  Допаѓања:
  505
  Поени од трофеи:
  113
 8. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.779
  Допаѓања:
  2.083
  Поени од трофеи:
  208
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  2.989
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  [​IMG]
   
  krashot, vlatko_95, admin и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. olikomerc

  olikomerc Член

  Член од:
  9 апр 2010
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  Најдобра позадина, едноставно и корисно :rolf::rolf:
   

Сподели преку: