Sci-fi

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Effendi, 8 јан 2015.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.762
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Филмот Knowing (2009 г. снимен) (во превод знаење или пророштво) главната улога е Николас Кејџ интересно филмче :)
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  Неможам да го раскажам сценариото од збор до збор,али на крај тоа се случува - вонземјанинов завзема лик на татко и. Одамна сум го гледал,таков впечаток ми оставил, така коментирам.

  Ми се чини и дека единствен филм што не го упропастил николас кејџ е баш тој.Најодбивен глумец ми е кејџ и упорно избегавам да гледам филмови кај што го ставаат во главна улога онај не-талент од глума,како брат даму е владо дојчиновски од новиве македонски приказни:)
   
 3. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Lord of war си го гледал? Не е лошо фолмче, со горенаведениов
   
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Супер е ама не е сајфај.

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На Ilija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Не е :) Него го спомнав дека е со Николас Кејџ и ок глуми во него, а во врска со постот над мојот.
   
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: