Sci-fi

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Effendi, 8 јан 2015.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.762
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ај кажи малку кратко за што се работи филмов ?
   
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Za reinkarnacija e, so ocite nesto, glej go, tapa e da ti kazam vaka.. :D
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Абе ајде, мн љубов има.. Не е за мене. Јас го прекинав после саат..

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Баш од кога си го прекинал снемува љубов, и интересно ми беше во филмов што не е обратено големо внимание на смртта на ликовите, тагување по нив и сл. Се тоа се случува во 1 минута, нема драми и глупости... :)
   
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  Два часа да се убиеш од чекање да видиш вонземјани, градење вселенски бродови полетување и се останато,за на крај да го најди татко и е малце бесцелно,искрено. Го имам гледано цело време те држи на штрек, а сега ќе биди,а малку попосле...
   
 7. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  Не е баш некоја научна фантастика,али добар е, како што имаме уникатен fingerprint така и зеницата кај секој човек е уникатна. Човек ќе открие по зеницата реинкарнација на негова екс девојка итн...
   
 8. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Аууу колку само си ја промашил поентата...
   
  На Pane-G и vonuzu им се допаѓа ова.
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Кој татко бе другар.. Ти не слушаш/читаш што зборуват изгледа.

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 10. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Абе љубов.. Хахах

  Sent from my Note II using Tapatalk
   

Сподели преку: