Sci-fi

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Effendi, 8 јан 2015.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Со глумицата Џоди Фостер во филмот Contact тоа е јакооо :)


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  За Twilight Zone, не е баш сај-фај, имаш тука и трилер, хорор, fantasy/mystery (што би рекле американците) итн.

  За мене сај фај ти е Стар Трек. 90% од поимите кои и денес се користат во науката ти се од таа серија. Исто во серијатан ништо не е оставено на случајност, за се што се случува се консултирани физичари, астрономи и др стручнаци.

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
  Абе :) НЕ Е Твајлајт зоун, туку Блек мирор. Глеј го & тенк ми лејтер
   
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Гледани ми се и двете сезони, сега третата треба да ја гледам.

  Но погоре некој зборуваше за Twilight Zone.. Па затоа спомнав??

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.430
  Допаѓања:
  1.182
  Поени од трофеи:
  208
  мене све од СциФи ми е гледано
  од 2000 го земав сателитска за да гледам што сакам
  веке 2003 со Дримбокс 7020 шеринг ,,така да сите серии сум ги гледал
   
 6. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Мене Edge of tomorrow некако досадничок ми беше.
  Инаку за Lucy, не е лош, на кој му се допаѓа обавезно да го гледа и Transcendence, со истата тематика ама подобар.
  Секоја епизода е приказна сама за себе, има многу сај фај епизоди во твајлајт зоун.

  Sent from my Nexus 5
   
  На vonuzu и Dzepar им се допаѓа ова.
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Prometheus-Прометеј
  е исто зезнато добар Сај-фај измешан со некои скриени пораки што се повеќе
  Science Fact a помалку Научна Фантастика :)

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Predestination, Со Итан Хок, закон филм. Нов е од 2014. Одамна се немам така занесено во филмот(иако на 75% изгледан филм веке знаете што како..)

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  за transcendence.

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Вчера го изгледав I Origins, филмот е екстра, вреди да се изгледа.. :)
  За мене беше изненадно интересен....
   

Сподели преку: