Samsung Galaxy S8

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од Ace, 26 јан 2017.

 1. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.533
  Допаѓања:
  1.024
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S8+
  Кога ќе ми текне наназад кои се лоши коментари даде за С8, не можам а да не се зачудам како уште ја користиш С8-цата. И пак не успеа еден коментар да дадеш без да го вклучиш Ајфон. Али ако тебе ти изгледа лоша камерата на С8, сепак тоа е твое гледиште и став. Тука не можам да ти помогнам.
   
  На Скоти, goran и Noc 32 им се допаѓа ова.
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.452
  Допаѓања:
  1.740
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Не бе батка дискутираме за тоа како стојат работите, не се жалам јас од телефонот, екранот го вади целиот телефон./

  После 1 месец можам да кажам дека е ок, софтверот треба да се среди пуштија апдејт, ама некако е недосреден, самото искуство некако е попријатно на ајфонот.

  на пример, она апликациите што ги влечеш од едговите никогаш ама никогаш не сум го употребил.
  -ми фале она влечење од лево на десно за враќање назад. ова треба да се копира од ајпл/
  -ми фали 3д тач.
  -ми фали средената апликација за џвонење од ајфон, за да се јавам на некој 4 копчиња ми требат, плус пребарување горе ако не сум џвонел.
  -ми фали доброто slow motion видео од ајфон.
  -двојните звучници на ајфон даваа некое друго чуство .
  -фингер принтот не требале воопшто да го ставаат ( посебно @Kapistec викаше дека го користиш а не верувам. )
  -едноставно ми фали едноставноста од ајфон, која што од друга страна ми стана досадна пошо едно исто е ама завршува работа.

  Предности
  -ЕКРАНОТ( и само добрата страна на телефонот, иако го користам на најмала резолуција за заштеда на батерија)
  -батерија е подобра ( изгледа од ова погоре :) )
  -брзото полење( како некоја предност иако не ногу важна за мене ) /
  -Изгледот( ова можеше да оде на 2торо место, телефонот е страшно убав )
  - може и најдобрата работа на телефонот е фаце рекогнешн, еј луда работа колку добро иако не сигурно си го отклучувам телефонот( ајрис скенерот не пошо ми дава екран од очите на самиот лок скрин, и ме нервира.)


  Значи само едина работа е софтверот што го кочи целиот телефон, само треба да се ископира од ејлп за да биде ногууууу добар. ногу непотреби работи има а овие за дневно користење и олеснување на работата никеаде ги нема.
   
 3. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.533
  Допаѓања:
  1.024
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S8+
  Би ти кажал само пар работи. Се слагам за повеќето работи во твојот пост кој е далеку пореален од минатото. Драго ми е што имаш сега добар впечаток за екранот (не беше така кога прв пат ја виде С8 но веројатно со тек на време увиде дека е екстра). Инаку го користам стално фингерпринтот кога не го носам смартвочот, а кога го носам немам потреба пошто го препознава како уред од доверба и со скролање го отварам. Иначе нама потреба да си ги гледаш очите на ирис скенерот. Кај мене на локскринот се пали црвена диода така да и во темница ми отвора. Сметај дека со секој апдејт е подобро.
  П.С. Не можеш за сите работи со Ајфон да споредуваш. Нешто е подобро, нешто не е што е нормална работа.
   
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.452
  Допаѓања:
  1.740
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Пробано пак со ајрис, истото се укл кога очите не на право место.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 5. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.533
  Допаѓања:
  1.024
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S8+
  Се отвара само со инфра ред ама не ми текнува како е поставено кај мене/
  Иначе еве доказ дека функционира без да се гледаат очите
   
 6. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.452
  Допаѓања:
  1.740
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Кога не ти е тел наместен како шо треба се појавува на екранот.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 7. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.533
  Допаѓања:
  1.024
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S8+
  Кај мене на локскринот воопшто не се покажуваат очите. Само инфра ред светлото.
   
 8. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.452
  Допаѓања:
  1.740
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 9. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.533
  Допаѓања:
  1.024
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S8+
  Значи кога ќе го притиснеш power копчето или сензорското хоум копче за да ти се појави локскринот во тој момент треба да ти се појави инфраред сијаличката во која гледаш (не се појавуваат очите) и се отклучува телефонот.
   
 10. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.452
  Допаѓања:
  1.740
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Значи имаш видео од с8+,,,,,
  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  Последна промена: 21 јун 2017

Сподели преку: