Samsung Galaxy S5

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од gorjan, 21 апр 2014.

 1. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  445
  Допаѓања:
  166
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Пробај со фактори ресет прво...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Ice_dance

  Ice_dance Член

  Член од:
  21 јан 2014
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Samsung Galaxy S5
  Пробав сеуште истиот проблем кога го работам моб загрева премногу веднаш до втората картича и поцнува да кочи
   
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.448
  Допаѓања:
  1.737
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Пиши ми ПП до колку ти се исплаќа да побарам :)

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 4. Kukata096

  Kukata096 Нов член

  Член од:
  17 мај 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung
  РОМ/Верзија:
  G900P
  Здраво на сите сакам да прашам дали ако на телефон S5 G900P модел му ставам Firmware od G900F има можност да ми се брикни телефонот или да му ставам Firmware од G900P на G900P модел има ли можност да ми се заклучи на некоја мрежа ?
   
 5. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  445
  Допаѓања:
  166
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Да не му ставаш :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. Kukata096

  Kukata096 Нов член

  Член од:
  17 мај 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung
  РОМ/Верзија:
  G900P
  Од кога го средив телефонов се забележав дека има проблем а тоа е што ми се изгубени импорт/експорт за сим и дата сим и не можам да го деактивирам пасс на сим поточно се околу сим не постои :( дали моќеби некој го знае мојот проблем ?
   
 7. riki511

  riki511 Член

  Член од:
  17 јан 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  8
  Дечки ми треба половен екран за G900H дајте некоја понуда или линк поздрав.
   

Сподели преку: