Samsung генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Како да ресетирам сетинзи на Messages? Никако не можам да најдам. Го изменав font size ама не можам да вратам на дифолт. Се работи за Андроид 9.
   
 2. vibehemoth

  vibehemoth Нов член

  Член од:
  9 сеп 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  4147927657
  РОМ/Верзија:
  Android 9
 3. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Дали постои начин после даден фактори ресет преку сетингс на галакси с10 повторно да се врати во исто стање, т.е да се повратат слики и пораки без претходен бекап
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Само ако направиш бекап преку ,,облак” или на Google Drive и ќе може да се поврати слики и клипови додека без тоа све ќе ви брише


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 5. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Дечки да прашам, направив бекап преку смарт свич на компјутер. Го форматирав телефонот и сега кога му дадов рестор сликите се измешани, сите ги покажува како денес сликани? Решение?
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Уште на времето пред повеќе 10години кога имав Нокиа и Сони Ериксон во нив имаше опција што памти телефонот кога е сликано дадум и час ,а сега денешни смартфони се сè оди преку облак што памти значи кога сликаш во моментот и треба да се сихронизира со ,,облакот” но проблемот е што безплатни гигабајти што се во ,,облаци” се ограничени на пример Google Drive во дава околу 25/30гига услуга ,Дромбокс истото ,iCloud само 5гига . И за да зголемиш меморија на располагање ќе треба да се плати 1евро месечно или повеќе . Јеби га тоа е, но од другата добра страна е што ти памтиш значи не си склеротичен ,а во смартфонот види дали има опција со штриклирање за да памти во моментот кога сликаш


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Ја има тааа опција, али сега прашањето е како да ги подредам сликите како што треба?
   
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Искрено, не би знаел како се подредува и сигурно ја има таа опција sort значи сортирај по азбучен или по староста на фотографиите


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. draganamon

  draganamon Нов член

  Член од:
  9 јун 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  iPhone 5
  Здраво дечки. Имам Самсунг Ј3 2016 (J320FN) на Андроид 5.1.1.
  На gsmarena пишува upgradable to 7.1.1 (Nougat)
  Samsung Galaxy J3 (2016) - Full phone specifications
  но кај мене кога ке одам на Software update вика Latest version installed.
  Знае некој како да го упдејтувам на 7.1.1 ?

  Се мислам да му ставам некој custom rom.
  Што успеав да прочитам по интернет се мислам да одам со Lineage 14.1.
  Има некој искуство со инсталација и препорака за кој ром да го искористам, и упатство како да го инсталирам ?
   

Сподели преку: