Samsung генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  448
  Допаѓања:
  170
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Спушти постара апк верзија, инсталирај ја и види


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На SomebodyUnique му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dzimi

  Dzimi Нов член

  Член од:
  9 мар 2015
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung Galaxy S7
  Здраво форумџии ми треба ваше искуство/помош...
  Имам Samsung Galaxy S7, е сега деновиве приметив дека power копчето некако потешко се пристиска иако сеуште работи ама во споредба со копчињата за глас се приметува разлика во самото притискање, па сакам да ве прашам дали сте имале ваков проблем и како сте го решиле :)
   
 3. Dragan0910

  Dragan0910 Нов член

  Член од:
  24 апр 2013
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Дечки, знам дека Samsung Galaxy Grand Prime e стар телефон и можеби lost cause, ама дали би посочиле некој стабилен ром што ќе му даде малку свежина?
   
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  25
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  25
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  25
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat

  Све што ви треба информации околу Note 9,ги има на ова видео.
  Особено препорачувам да видат оние што подновуваат од постар Samsung телефон па во понов.
  Дечково буквално се опфати. Погледнете и ке видите!
   
 7. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво. Што мислите за апдејтите на Андроидот? Имам Самсунг Ј6 со андроид 8 и ми излезе за апдејт на 9ка. Дали ќе биди се океј или телефонот ќе почни да ми кочи?
   
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.166
  Допаѓања:
  1.628
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Ок ке биди апдејтирај го.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На SomebodyUnique му/ѝ се допаѓа ова.
 9. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.435
  Допаѓања:
  1.185
  Поени од трофеи:
  208
  Горан ,Горан- кафе Барцелона :D
   
 10. gorezz7

  gorezz7 Нов член

  Член од:
  29 јул 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Kako da go updatuvam s9+ ? Mi dava info deka nema dostapni updati a seuste e na android 8.0 Dekemvri security patch. Mob e za US market, a go koristam vo MKD.
   

Сподели преку: