Samsung генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Ама работата е што сум Германија на работа. Е сега планирам да земам едно power bank за ко ќе се исклучи, да го полнам на тој начин. Или па да земам нова батерија?
  Ме чудиш за ова со апликацииве. Мислиш некоја да прај проблем? Во скоро имам инсталирано германски разговорник и Office Suite. И сите апликации ми се стари. Апдејт немам напраено една година.
   
 2. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.533
  Допаѓања:
  1.024
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S8+
  Обично знае со хардресет да се среди се.
   
  На SomebodyUnique му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  А како ќе ги вратам зачуваните wifi пасворди? На еден другар му праев хард ресет и му напрајв бекап на лозинките ама не му се вратија.
   
 4. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.533
  Допаѓања:
  1.024
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S8+
  Тоа не би знаел да ти кажам.
   
  На SomebodyUnique му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.623
  Допаѓања:
  1.863
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Другарчево успеало да си го забораи пасвордот на акаунтот од J320 ка (Ј3 2016) и не може да го врати. Кога одам фактори преку рекавери, нормално си го бара истиот.
  Телефонот работи со 5.1.1 мислам. Гледав по интернет, ова би требало да функционира. Некој поискусен со Самсунзиве, пошто ја по Кинезите сум. :D

   
 6. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Galaxy Grand Prime - тазе форматиран, инсталирани најновите верзии од апликациите Фејсбук, Интаграм и Месенџер и пак со сите тие апликации имам проблем со камерата. На фб и мсн кп ќе сликам си се исклучува апликацијата а па на инста ко ќе снимам boomerang или тоа новото што е rewind, се закочува и ќе напиши instagram isnt responding. Што можи да е проблемот?
   
 7. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.452
  Допаѓања:
  1.740
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Проблемот е во Галаху гранд прајм :)

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На Pane-G и SomebodyUnique им се допаѓа ова.
 8. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Претпоставував. Пошто кај другар што има Ј5 2016 се' функционира нормално. А што е поконкретно работата?
   
 9. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.452
  Допаѓања:
  1.740
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Постар телефон е, не пуштаат апдејти и си праве проблеми.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На SomebodyUnique му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Убаво јас едно време не правев апдејти на апликациите ама ајде да не заостанувам од другите. И сјебав се. Сега со секој нареден апдејт чекам да се среди.
   

Сподели преку: