S-Off For HTC One

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од AtoM-AnT, 8 јун 2013.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  да закон е, затоа внесуваш *#83892# ( го дадов како пример кодот) и ти се ресетира цел мобилен хаха ставаш лајв валпејпер и за месец дена ти се блокира моб. и мора хард ресет :) еден закон до немај каде хаха
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Зш бе,лесно и брзо е и кај HTC :)
  S-Off се праи за 45.секунди ако си 'рчкал и ако имаш искуство ;)
  И кај SGS 3-4 и кај HTC One,One X се сите "флеш" операции многу лесни ако знаеш што правиш.
  Плус HTC One е скоро невозможно да го хард-брикнеш.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.669
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Па поради тоа си земав ХТЦ. да не брикнувам лесно инаку ќе морам да ве малтретирам сите форумџии како да оживеам брикнуван ХТЦ :D
  И хтц-во многу лесно како и сгс3-4 само треба време и внимание и трпение:)
  Sent from my HTC One using Tapatalk 4
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не разбирам ништо за софф зашто сите скоро го прават а како што читав мене не ми треба си цепам архд 31 на кој не треба софф, за друго не праам ништо а и ако ми текне кернел да сменам некад евентуално тоа е тоа, и ако сака некој да елаборира на темава конкретно да ме просветли

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  не се замарај за с офф. терај си и без него.
  јас со него само сменив цид :) 11111

  Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
   
 6. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Направи му S-Off и уживај ;)

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
  На Vitruvian му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: