S-Off For HTC One

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од AtoM-AnT, 8 јун 2013.

 1. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Оригиналните ромови.
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.671
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Има ли некое едноставна алатка за рутирање за ХТЦ оне ??? како што направив на ДХД полесно здравје :(

  И дали има некаква врска што ХТЦ-во беше кодиран на Т-Мобајл и сега е кодиран и користам на ONE оператор и дали има некаква врска за флешување ,рутирање ово-оно како ти што имаше на ДХД ?
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Нема лесна алатка.
  (Може да има AIO flash алатки али ја не им верувам на тие алатки)
  Прво мора да се отклучи бутлоадерот преку htc dev сајтот,таму има инструкции како се прави тоа.
  Па да се флешне cwm преку command prompt.
  Па по желба ако сакаш да напраиш s-off
  И на крај да инсталираш кастм ром по желба, повеќето кастм ромови се веќе prerooted-busybox installed.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Отклучување, флеширање рековери, S-Off како и многу други работи можеш да направиш со оваа програмче кое го има направено Hasoon2000, едноставно за ракување и имаш се внатре што ти треба.
   
  На Pane-G и Gajche им се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.671
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А тоа што пишува верзија 3.1 дали е тоа кернел верзија инаку мојот 3.4 или тоа нема врска:confused:
   
 6. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Тоа е верзијата на тој софтвер и си нема никаква врска со софтверот на телефонот.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.671
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Аха разбрав е сега друго прашањето нешто во врска како ,,брендирање" на Т-Мобајл како што го имаше твојот ДХД што имаше тешкотии за флешување,рутирање и сл. и дали сега веќе е минато ???

  Пошо гледам и читам во XDA форум дека има ХТЦ оне од верајзон,Т.мобајл, спринт и само ХТЦ оне ??? што е разлика ?
   
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.671
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Кое прво да направам дали на S-OFF или прво да рутирам ???
   
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  ваљда кое сакаш, у мое време прво рут беше па с офф :)
   
 10. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  затоа Самсунг е закон ,один и пукаш кенал и крај ,рутиран си и с-оф.... се е есредено
  нема бајки ни шајки ни мајки
   

Сподели преку: