Rotate Me - Beta, unsigned за UIQ3

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од strizlow800, 6 авг 2008.

 1. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Работи со помош на сензор? или рачно бираш како да ти е ротиран екранот и така седи фиксно?
   
 3. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Celta na app e da se naprai rotate na telefonite koi so nemaat senzor :). Znaci go rotiras interface po potreba i taka sedi :). Dokolku imas potreba da go vratis kako so si bil, gasis app i gotovo :)
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Тоа и прашував. Всушност мислам дека до сега ниеден од UIQ3 телефониве нема сензор.
   
 5. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
 6. DA4E

  DA4E Член

  Член од:
  7 авг 2008
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  да прашам зш апликацијава прам ландескапе и само апликацијава стојт ландескапе ако ја минимизирам ке се исклучи
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Како ја минимазираш? На мени копчето стискаш или на црвеното?
   
 8. DA4E

  DA4E Член

  Член од:
  7 авг 2008
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  pa drzam na kopceno od nazad back a ako stegnam na back na ekranon pak ke se isklucit ?
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Стварно ни мене не ми се праеше така низ цел телефон него само во програмата искачаш од неа пак се враќа ... има финта некоја ?
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Стиснете го Мени копчето. Испробано е, само така не ја гаси апликацијата и си останува во позадина да работи.
   

Сподели преку: