root na lg leon

Дискусија во форумот 'LG' започната од inkognito, 4 дек 2016.

 1. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Kako дa рутирaм нaјлеснo лг леoн oд мoбимaк
  Пoздрaв
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Со Kingroot

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 3. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  не може
   
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
 5. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  кажува дека засега нема роот бидејќи е на 6.0.
  незнам што има врска тоа со root.
  поздрав
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Има голема врска ке има и за 6.0 за брзо root

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 7. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  дали излезе root за 6.0?
  поздрав
   

Сподели преку: