[ROM] Android Revolution HD 33.1 | High Quality & Performance | Sense 5 | 4.18.401.3

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од AtoM-AnT, 16 апр 2012.

 1. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Секогаш пред да го инсталираш ромот прво пишуваш fastboot erase cache па го инсталираш boot.img фајлот и пак напиши fastboot erase cache.

  Sent from my HTC One using Tapatalk 4
   
  На CopE му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  ARHD 33.1 има ли МК тастатура? 31.1 немаше.
   
 3. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Само ако сам си инсталираш, има доста апликации со Македонска тастатура.

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 4. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Не сакам тастатури инсталирани како апп, сега го тестирам CM 11 M4 на него има native тастатура на МК.
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  CM 11 е базиран на АОЅР сорс од google,
  чист-ванила без скин
  и со тој сорс доаѓа МК нативна тастатура.

  На ХТЦ фирмвер нема МК тастатура,мора да си инсталираш.
  Инсталирај swiftkey pro или touchpal или multilang keyboard или smart keyboard pro и свиркај си ;)

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На AtoM-AnT му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Си викам да пробам од CM да извадам .app од систем тастатурата да ја ставам на sense ROM да видам дали ќе функционира што чисто сумљам дека ќе работи.
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  непотребно малтретирање.
  Си инсталираш swiftkey pro и завршена работа
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: