[ROM] Android Revolution HD 33.1 | High Quality & Performance | Sense 5 | 4.18.401.3

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од AtoM-AnT, 16 апр 2012.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Ke ima li 4.2.2 Revolution наскоро?
  или дајте некоја друга опција (РОМ) добра со 4.2.2 оти овие тешко да пуштат наскоро...Ама сакам да го има сенсот Задржано...Фала и позз
   
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
 3. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Да грешка ми е темата точно а знам дека апдејтот е за ОНЕ
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Читам испаднала 4.2.2 верзија за оне х.
  Во револутион ја има уште старата а пишува дека има нова.
  Има ли од каде да се симне..?позз
   
 6. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Штом ќе се појави линкот ќе го има овде.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Спремај се вечерва, доаѓа ARHD 31 или Android 4.2.2 со Sense 5.0

  Sent from my HTC One using Tapatalk 4
  --- надополнето: Aug 19, 2013 7:21 PM ---
  Сите оние кои сакаат да ја имаат Андроид верзијата 4.2.2 со Сенс 5 линкот за даунлоад можат да го најдат во првиот пост.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CopE

  CopE Активен Член

  Член од:
  18 јул 2009
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  Не ми успеа нешто.... го флешував ромов, ми даде преку аромата дека е средено, и после на ребутот ми стои на логон скринот и ништо даље... значи го отклучив бутлоадерот, инсталирав рекавери, го копирав и инсталрав ромот .... дајте како да го средам се изнервирав :D
   
 9. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  А дали го инсталира boot.img фајлот?

  Sent from my HTC One using Tapatalk 4
   
 10. CopE

  CopE Активен Член

  Член од:
  18 јул 2009
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  да да заборавив да пишам.....се среди, сум го забораил тоа :D фала во секој случај :))
   

Сподели преку: