[ROM] Android Revolution HD 33.1 | High Quality & Performance | Sense 5 | 4.18.401.3

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од AtoM-AnT, 16 апр 2012.

 1. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  го инсталирам во моментов архд 20.1 со 5.8.4.0 језда не ми работи тачот при инсталацијата ама ги селектирам преку копчињата па ќе видиме...
  --- надополнето: 15 април 2013 во 21:15 ---
  искрено не знам што е тоа wipe....
   
 2. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  ARHD 21.0 поставен во првиот пост, уживајте во овој прекрасен ром.
   
  На OLI-HAUG и hajlender им се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Има ли некоја информација за нов Android Revolution HD со 4,2,2 во догледно време за HTC ONE X.
  Ромот е закон....
   
 4. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Да, ќе има 4.2.2 ама прво за One и тој апдејт се чека денес или утре а за One X некаде во Јули месец.

  Sent from my HTC One using Tapatalk 4 Beta
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Како во јули кога официјалниот излегува во Јуни?
  Барем така прочитав во мај месец пишуваше за 3-4 недели...
   
 6. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Точниот датум не се знае затоа кажав за во Јули, некако посигурно ми е :cool:

  Sent from my HTC One using Tapatalk 4 Beta
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Друже фала ти стварно е закон ромот а осетив разлика со батеријата кога ја ставив и скриптата сто ми ја даде.... Закон е сега чекам 4.2.2 и доста е. 1 лаг до сега не сум осетил на телефонот едино ми остана она мало чкрботење на камерата кога е фклучена ама ај со новиот ром и кернел гарант ке се реши...


  Sent from my iPad using Tapatalk HD
   
 8. pornO_staR

  pornO_staR Претседател на ГСМ МК

  Член од:
  12 фев 2008
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  18
  Поени од трофеи:
  18
  Јас го користев овој ром на hox+ ама ми беше многу обичен скоро како сток , сменив на Viper мислам дека е врв треба да го пробате. :-D

  Sent from my HTC One X+ using Tapatalk 4 Beta
   
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Која верзија на андроид користи?
   
 10. pornO_staR

  pornO_staR Претседател на ГСМ МК

  Член од:
  12 фев 2008
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  18
  Поени од трофеи:
  18
  Кај мене е 4.1.1 не знам за hox koja e ваљда иста

  Sent from my HTC One X+ using Tapatalk 4 Beta
   

Сподели преку: