Redmi Note 4

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од 995user, 7 окт 2016.

 1. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
 2. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Ќе има и таква.
   
 3. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  На Viximus му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.066
  Допаѓања:
  5.429
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Да има фабрика Mi со Foxconn во Бунарџик, ќе бидат со мааааааалце повисока цена од таа индијска :) до тогаш и добри сме..
   
  На Dzepar и Viximus им се допаѓа ова.
 6. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Излезе на gsmarena тест, верзијата со S625. Многу послаба од helio X20, но многу поефикасна. Според авторот оваа верзија има најмногу смисла за мидрејнџ телефон.

  http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4_snapdragon-review-1593p9.php

  -предобра батерија (119)
  -добра камера
  -добар екран


  Споредба на сликите во добра светлина
  [​IMG]
  [​IMG]
  При слабо осветлување:
  [​IMG] [​IMG]
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.126
  Допаѓања:
  524
  Поени од трофеи:
  113
  Futroli za redmi note 4 sd 625 ima ?
   
 8. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.297
  Допаѓања:
  730
  Поени од трофеи:
  113
  Јас имам една како папка. Од Nilkin. Иначе Ноте 4 СД го викаат и Note 4X

  Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
   
 9. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  865
  Допаѓања:
  764
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Купив Redmi Note 4X за мајка ми, го чепкам два дена, еден ден на МИУИ8 вториот на МИУИ9.
  За тие пари, ПРЕДОБАР. 3ГБ РАМ/32 РОМ верзија.
  -Батерија, 12часа SOT.
  -Одлично брз, со апдејтот уште толку се убрза, *солидно побрз и пофлуиден од Галакси Ноте 4 после апдејтот. (пред апдејтов имаше лаговито stutter скролање)
  -и ги чува сите апликации што ги користи во рам секогаш
  -фингерпринт сензорот е побрз од iPhone 6S многу. (тестирано од мене), премногу брз и точен сензор, многу сум изненаден

  Го препорачувам на сите... Многу задоволен.
  Инаку купувам стакленце/фолија да не знаете каде има тука во скопје, и некоја обична маска (нарачав али уште месец дена треба да чекам, а веке има некоја гребаница на стаклото од ташните жената....)
   
 10. dobrevskinenad1

  dobrevskinenad1 Член

  Член од:
  2 фев 2017
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  18
  Во Анхоч треба да има

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: