Redmi Note 4

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од 995user, 7 окт 2016.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  1.jpg
  d3.jpg
  4.jpeg
  d11.jpg
  d12.jpg
  d7.jpg

  Redmi Note 4.


  Отворам нова тема за RN4, ќе биде најпродаван буџетар/мидрејнџ телефон. Се што ќе се објавува натаму нели, треба овде да се постира. Oд ревјуа, нарачки до искуства и муабети.

  Инаку накратко за мрзливите за првиот голем тест:
  -најдобар уред до 200е велат. Макар што Мi4c е подобар и поевтин во моментов и не е буџет/мид.
  -одлична батерија.
  -одличен чипсет, X20.
  -алуминиум, мазен.
  -MIUI8 на 6.
   
  Изменето од модератор: 10 окт 2016
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  За мене Redmi Note 3 Pro е најдобар, ама RN4 има побрз процесор. RN4 исто така има и малце подобра изработка.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
  Се думам меѓу 4-ва и 3-ка Про. У принцип, главна разлика е процесорот, а по странскиве сајтови има ептен поделени мислења што е подобро: дали X20 или SD650. Ај некој со повеќе искуство ако може да подели некој совет. :)
  Р.Ѕ. Ми треба за регулар јуз ... сега за сега :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LorneMalvo

  LorneMalvo Член

  Член од:
  30 окт 2015
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  36
  Поени од трофеи:
  13
  Телефон:
  Redmi Note 3 Pro
  Нема да згрешиш што и да одбериш, РН3 про е докажан маратонец, можиш и како акумулатор да го користиш :)
  4ката не знам како се понаша со батерија, ама не верувам дека е како 3...
   
  На Viximus и the_maker им се допаѓа ова.
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Никаква маана нема РН 4, дури и подобра изработка е..
  Инаку, РН 3 Про веќе не се произведува и цените се поскапени. Може ќе се носи нешто понатака, за 2-3 недели, но не се знае сега..
   
  На Viximus му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
  Фала ви. Иам уште едно прашање. 4G-то на Вип работи на Б3 и Б20 фрекфенции, а 4-ва нема Б-20. Ќе имам некаков проблем или тоа нема врска?!
   
 7. ZoRan85

  ZoRan85 Активен Член

  Член од:
  19 дек 2010
  Мислења:
  128
  Допаѓања:
  114
  Поени од трофеи:
  43
  Нешто стаклени протектори за ноте 4?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 8. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Има во Хај Сторе..

  Sent from my MI 5
   
  На ZoRan85 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.664
  Допаѓања:
  1.264
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Имат ли за RedmiPro?
   
 10. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113

Сподели преку: