НОВО Redmi Note 3

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 7 дек 2015.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Вториот е на 3Г, а како "втора" сим се рачуна таа што нема Дата на неа уклучено. Т.е. физички и да е на 1 слот, ако втората ја ставиш дефолт за интернет таа ќе стане "прва" и треба да има 4Г.

  Sent from my MI 5s
   
  На StalkeR, Dzepar и vonuzu им се допаѓа ова.
 2. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Имам едно прашање за Redmi Note 3. Телефонот не сака да инсталира ниту една апликација од play store, ни преку wifi ни преку мобилен интернет. А од тоа што можам да разберам, апдејтуван е, има доволно па и повеќе од доволно потребна меморија, на прв поглед делува како се да му е во ред, со исклучок на еден тон кинески апликации. Бидејќи не е мој телефонот, би сакала да прашам дали има некој што отприлика би можел да знае што е проблемот?
   

Сподели преку: