НОВО Redmi Note 3

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 7 дек 2015.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  ПРЕД-НАРАЧКАТА Е ЗАТВОРЕНА НА 10.12.2015!

  СПЕЦИЈАЛНА НАРАЧКА REDMI NOTE 3 - 2-3 GB RAM / 16-32 GB модели

  • Full Metal Body / 5.5-inch 2D Екран - Full HD Display
  • HELIO 10 - MediaTek MT6795 64-bit Octa-core 2.0 GHz
  • Power VR G6200 GPU
  • 2 GB RAM / 16 GB меморија
  • 4050mAh Супер Батерија
  • Fingerprint сензор
  • 13 Megapixels Zero Shutter Lag Camera (Phase Detection)
  • Најдобриот Ваш Партнер: MIUI 7
  • Dual 4G SIM (micro/nano), Dual Standby

  header_rn3_pre-order.png

  Информации:
  Информации за купување на Redmi Note 3 во пред-нарачка!
  1. Мора да имате Ваш Акаунт/Сметка и да се логирате
  2. Внесете го КОД-от за попуст: red3promo1/2
  (кликнете Примени Купон, и вкупната цена ќе се намали)
  3. Кликнете Плаќање и комплетирајте ја нарачката
  4. За успешна нарачка ќе добиете потврда по маил

  Краен рок на Акцијата: 10-ти Декември 2015 (полноќ)
  Испораката ќе се врши на 17-18-ти Декември, или се испраќаат низ МК, секој според изборот.


  Grey - 2 / 16 GB - 13.800 ден. - ЛИНК - КОД: red3promo1
  Silver - 2 / 16 GB - 13.800 ден. - ЛИНК - КОД: red3promo1

  Grey - 3 / 32 GB - 15.900 ден. - ЛИНК - КОД: red3promo2
  Silver - 3 / 32 GB - 15.900 ден. - ЛИНК - КОД: red3promo2

  * цените се со попустот откога ќе се искористи кодот..
  * регуларните цени ќе си важат од 18.12.2015
   
  Последна промена: 11 дек 2015
  На NikS, Pane-G, Војвода и уште 13 други им се допаѓа ова.
 2. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Колку и да се хејтам со Мејкерот, да немав асален телефон ќе го купев одма. Подобар телефон (па и на старо) со таа цена нема.
   
  На NikS, Bumblebee, Војвода и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Маестрални уреди по добри цени, кој ќе утне долго ќе се кае. Да немав RN2 одма ќе земев еден.
   
  На Bumblebee, SaleSk, mnikolce и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Одличен е телефонот, што треба повеќе од овие спецификации? Слободно за тие што размислуваат нека пресечат и нека си уплатат Редми Ноте 3. Хи стор се докажува како еден од најактивните и најдоверливи понудувачи на пазарот на мобилни. Xiaomi го дофаќа врвот на квалитет. Проверено и докажано

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На raperot, Bumblebee, Војвода и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.154
  Допаѓања:
  1.518
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Колку и да ми се допаѓа уредов, не ми се допаѓа тактиката на шаоми.
  Телефон никако не смее да се вади под 1 година разлика од еден до друг модел. Ова заедно со Сони и З серијата е типична навреда кон потрошувачите, и е многу несериозно.
  Испаѓа дека шаоми смета дека 2ката, не ја бива, и затоа вадат нов модел.
  И ова не е про верзија, па заради збунување ( глупости) е сменето името, туку е скрос нов модел. Да беше про верзија, ќе имаше само 1 модел односно тој со 3гб рам и 32гб меморија. Но чим има 2 модела...
  Јас лично сум возбуден, но и исфрустиран од 3кава.
  No hard feelings за мејкер, си продава човекот... Шаоми заебаа работа.
  И ради ова, мислам дека повеќе не би купил шаоми уред.
   
  На OLI-HAUG, naumdb, Dzepar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Не се согласувам. Јас секогаш сум за потрошувачот, а тој има голем бенефит од ова, испаѓа дека ти е криво што сега има подобар телефон за слична цена, па затоа даваш примедба?

  Гледај и што ова ќе направи кај LG, Samsung, и сличните, ќе размислат 2 пати која цена да ја стават.
   
  На mushovlae, goran и the_maker им се допаѓа ова.
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  ајде ајде кажете колку ве плати мејкерот за рекламиве... треба ддв да ми платите на мене :)
   
  На dino_bt, христијан, goran и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  На мене не е финансиска надокнада, ќе почнел убаво да пишува за Епл :DD::DD::DD:
   
  На daniell159, христијан, Војвода и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ајјј до таму ли стигнал ццц:lol:
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mviktors

  mviktors Активен Член

  Член од:
  16 авг 2009
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  43
  Според мене многу аматерски потег. Се сложувам со @Војвода, а и по форумите на Шаоми ги читам истите фрустрации што се јавуваат кај луѓе со Ноте 2. Сосема очекувано е да се чувствуваат насамарено, како да го направиле погрешниот избор и некој нив ги зезнал. Само по 3 месеца од претставувањето на нивниот нов телефон, истата компанија, вади уред од истата серија (редми), кој што има подобрувања.
  Тука не се работи дали двата телефона имаат мали или големи разлики, едноставно ова е страшно лош потег кон купувачите на телефонот што сруши многу рекорди во продажба. Истата глупост ја прават и Сони, вадење флегшип што за некого чини цело богатство, на размак од пола година.
  На страна ова, лично мене ме иритира друга работа. Не може компанијата што сака да се продаде како кинескиот Епл, што продава милиони телефони за неколку часа, по 3 месеца да не среди основен проблем како Wi-fi конекција. Побудалувам кога на сред сурфање, телефонот прекинува да комуницира со рутерот и за да завршам работа, треба да се префрлам на мобилен интернет. Која е таа неделна поддршка, кога телефонот ми е полуфункционален? Па заеби и пермисии и триста опции што ги има миуи, кога ова не им чини. Изгледа најдобро е да се почекаат некои 5,6 месеци од официјалното претставување на шаоми уред, па после да си го купиш кога ќе го средат да биде се како што треба. И така имаат супер хардвер за цената, па нема да се чувстуваш како да си купил застарен телефон.
   
  На OLI-HAUG, naumdb, Dzepar и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: