Redmi 4А / Standard / Prо

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од 995user, 3 јан 2017.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Redmi 4 Prime vs Redmi 3S Prime

  http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3s_prime_vs_redmi_4_prime-review-1540.php

  Новиот редми има FHD резолуција, нова генерација на гпу со помала потрошувачка и значително подобрен век на батерија. 50% побрз, но поспор во игрите заради големата резолуција. Камерата просечна и иста како претходникот:

  [​IMG]

  Мал но доволен напредок и одличен почетен телефон.
   
  На vonuzu и the_maker им се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  По се изгледа ќе има и Global верзија на најмалиот Redmi 4A. Нормално ќе поддржува и Band 20, кој најчесто се користи за припејд мрежите (сим картичките) во европа, и во руралните подрачја во МК.

  redmi4a_1.png
  redmi4a_2.png
   
 3. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: