Redmi 3 / 3S

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од 995user, 13 јан 2016.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Денес се појави во продажба со хардвер кој остава да се прашате, како е можно:

  5-inch 720p HD display and runs 1.2GHz octa-core Qualcomm Snapdragon 616 processor with 2GB RAM and 16GB internal storage. It supports microSD cards of up to 128GB. Running on Android-based MIUI 7, it offers a 13MP rear camera with LED flash and a 5MP front facing camera. It is a dual SIM device with support for 4G and comes with regular connectivity options. It is powered by a 4,100mAh non removable battery with support for fast charging. - See more at: http://indianexpress.com/article/te...100mah-battery-and-more/#sthash.5RzAk33Y.dpuf

  http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3-7862.php  [​IMG] [​IMG]
   
  Војвода, the_maker, goran и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  На kirev, boro1 и goran им се допаѓа ова.
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Oдличнo.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Што мислиш ти зошто?
   
 7. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Има Mi класа телефон со таа батерија, Mi Max има 5000 mAh батерија :)
   
  На 995user му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Не работам со ладни оружја јас, инаку ќе го земев Максот :)))


  0.7 mm e разликата во дебелина и тоа R3 користи алуминиум, со пластика веројато потенок би бил. Небитно, + - 1мм не ми менува ништо, а батерија од 4000, 5000 наместо 3000 многу ми менува.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Големината на батеријата има голем ефект во ригидноста, термалниот кондуктивитет, како и дизајнот. Не е така едноставно да стаиш 4000 мах батерија на S821, или 8890, а воедно да биде и егрономичен и добро дизјаниран уред.
   
 10. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Макс 1 мм. Ќе добијат и на цврстина со подебело куќиште.
  --- Споено дупло мислење, 12 окт 2016, Original Post Date: 12 окт 2016 ---
  Mi Max е уште потенок и од Мi4. Паѓа во вода се во врска со дебелината. Mi6 заслужува 4500маха.
   

Сподели преку: