R-Sim 9 Pro ...Software update (4S)

Дискусија во форумот 'iOS' започната од david985, 16 авг 2014.

 1. armin06

  armin06 Активен Член

  Член од:
  12 мар 2008
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  28
  Aj едно прашање:

  Ајфон 4с со хсим
  оператор: Оранге УК
  работи на 7,1,2
  наш оператор Оне

  работи одлично,

  дали смее да се апдејтува на 8,2 дали би имало проблеми
   
 2. CeeTour

  CeeTour Гостин

  Зависи кој Р-сим го користиш, ама претпоставувам дека не е најновиот, така да НЕ апдејтувај, нема да можеш да го користиш.

  Башка ништо не му фали на 7.1.2, во споредба на 8.2, посебно на ајфон 4с.
   
 3. armin06

  armin06 Активен Член

  Член од:
  12 мар 2008
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  28
  x sim e ne e r sim

  istoto vazi?
   
 4. CeeTour

  CeeTour Гостин

  Мислам дека е исто, ама не сум сигурен.
  Ќе ти одговорат за некое време ајфонџииве што се тука на форумов.
   
 5. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Исто е, ама не е исто :)

  Треба да се провери која верзија е firmware от на х/р-сим от.

  Ако работи супер на 7.1.2, јас не би прел апдејт. Не добиваш ништо ново.
   
 6. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Седи си на 7.1.2
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  И јас ќе кажам,
  Седи си на 7.1.2
  Ништо посебно не добиваш на иос 8.

  Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
   
  На Skopjetesakam му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: