Prodavam Xiaomi Redmi 3 Gold, kupen vo Norveska

Дискусија во форумот 'Мали огласи' започната од mobfors, 21 јан 2018.

 1. mobfors

  mobfors Член

  Член од:
  3 авг 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  8
  Продавам Xiaomi Redmi 3 Gold, донесен од Норвешка, произведен за западен пазар, состојба перфекција без ниедна прашинка на него, коплет со кутија, полнач и усб кабел. Екстра елегантен дизајн, алуминиумско куќиште, 5 инчен IPS LCD дисплej, Qalcom Snapdragon Octa-core, процесор, мемориjа 16 ГБ Storage, 2 ГБ РАМ, миkро СД до 256 gb, поддржува 2 сим картички истовремено, задна камера 13 mp со HDR и touch focus, прави подобри слики од новите самсунг с7 и с8 и Iphone 6. Предна камера 5 mp. Поддржува ГПС навигација, ФМ Радио има одличен аудио звук на звучникот и на слушалки, Ли-Ион 4100 мач батерија која држи неколку дена со активно користење. Има инфраред со кој можи да се користи како далечински за ТВ или други уреди. Има сопствена програма да ги снима телефонските разговти.
  Сликите се од телефонот. Цена 5500 денари
  контакт на nsemailbox@yahoo.com или на мобилен 075 - 63 48 49


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Изменето од модератор: 23 јан 2018
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Линк од портал
   
 3. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  [​IMG]

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На NikS, macko.marjan и Noc 32 им се допаѓа ова.
 4. mobfors

  mobfors Член

  Член од:
  3 авг 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  8

Сподели преку: