Problem so Javuvanjeto,Screen e crn i nemoze da se otkluci ..

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од Kristijan94, 29 дек 2013.

 1. Kristijan94

  Kristijan94 Нов член

  Член од:
  27 дек 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung Alpha
  Koa ke zadzvonam negde ekranot stanuva crn i nemoze da se otkluci t.e. da se pojavi Calling to... istoto go primetiv i na Skype, napraiv restard na telefonot no niso pak isto .. da ne znae nekoj so bi mozelo da bide problemot ?
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  јас имав сличен проблем на с3 односно проксимити сензорот беше испаднат од лежиштето и одчитуваше како да стаен цело време на уво :)
   
 3. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Како што и кажа BokUre, имаш проблем со proximity sensor.. Не би требало да е софтверски, прашај некоја мобилара овде на форумов.
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
 5. Kristijan94

  Kristijan94 Нов член

  Член од:
  27 дек 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung Alpha
  Iam screen protektor , izglea najverojatno e toa , zaso telefonot e nov, ne bi trebalo da e zaeban senzorot
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  LOL вади тоа заштитната фолија ... или ако толку сакаш фолија земи исечија на делот кај сензорите или купи си нова отворена во тој дел

  Тоа е тоа и јас кога го имав ставив фолија и истото се случуваше, попи канта за некој саат
   
 7. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Не е отворена кај делот за Proximity и остали сензори од напрред?
   
 8. Kristijan94

  Kristijan94 Нов член

  Член од:
  27 дек 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung Alpha
  Ja izvadiv i sea neprai nikakov problem, Fala vi :) u spat da ne ima nekoj bumper ili flip cover za LG nexus 4 :D
   

Сподели преку: