Проблем Problem so displej

Дискусија во форумот 'Apple' започната од No.1, 16 мај 2018.

 1. No.1

  No.1 Член

  Член од:
  22 апр 2009
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  18
  Пред еден месец на ајфон 6+ во горниот дел ми се појавија бели линии и се блокира екранот. Моментално имам земено нов 7+ и овој ми седи во фиока. Дали се поправа или да го продадам со дефект.
  Дефектот се гледа на сликата[​IMG] [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Не е екран ова туку на плоча е чип
  Колку го продаваш?
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 3. No.1

  No.1 Член

  Член од:
  22 апр 2009
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  18
  Ne znam kolku se dviza cenite a nema vreme ni da proveram
  Kolku davas


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. No.1

  No.1 Член

  Член од:
  22 апр 2009
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  18
  Nikogas ne sum prodaval vaka telefon


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. No.1

  No.1 Член

  Член од:
  22 апр 2009
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  18
  Dali se poprava i kolku kosta


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ти пишав на ПП
   

Сподели преку: