PostNL

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од Kristijan_m75, 3 окт 2016.

 1. Kristijan_m75

  Kristijan_m75 Член

  Член од:
  25 дек 2013
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  18
  порачав од aliexpress mi powerbank 10000ma денеска ја гледам на тракинг следнава порака :Arrived at PostNL – Item not allowed (X-ray) and rejected
  има некој вакво или слично искуство?Му пишав на продавачот да го прашам што значи ова.од тоа што читав по форуми пратката ќе ја вратат назад кај продавачот...
   
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Хммм, можно е PostNL во меѓувреме да забраниле течности и батерии да одат преку нив, односно можно е тоа да е само кон одредени земји, не кон сите. По гугл има теми исто со postnl за батерии не им поминувале. Гледам сега и на Алиекспрес кај тој продавач кај опциите за шипинг ги нема холанѓаниве ги тргнале. Исто така пред да порачам кај друг продавач пишуваше имаше список на земји за кои ги враќаат назад батериите, со големи црвени букви, Македонија секако беше една од нив, да не се порачува ако си од Мк.

  Еве како одеше мојата, со PostNL истиот производ како твојот од истиот продавач. Помина и стигна прилично брзо, за 2 недели.

  [​IMG]

  Контактирај ги и види дали може да ги пратат преку друг, ако не рефундирај тоа е тоа. Ќе најдеш друг.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последна промена: 3 окт 2016
 3. Kristijan_m75

  Kristijan_m75 Член

  Член од:
  25 дек 2013
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  18
  да,тргнати се како опција за шипинг сеа стои само упс и дхл,веќе му пишав на продавачот да ми направи рефунд па ќе одам деновиве и ќе си купам од тука од некој од амц,анхоч или сет...
  Од тоа што читав сеа на нет рандом е ова со одбивањето некогаш проаѓа некогаш не ова важи за пост нл...
   

Сподели преку: