Pomos za instalacija na IGO Promo 2.4

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од sasko87, 17 авг 2014.

 1. sasko87

  sasko87 Нов член

  Член од:
  16 авг 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Po instalacijata koga ke ja startuvam iGO mi se pojavuva sledniot problem... Missing or incomplete folder: /data/data/com.nng.igoprimoisr2013march24.javaclient/sys.txt: open faild: EACCES (Permition denied). Probuvam da ja koristam na LG L70. Snimiv i postara verzija i mi se pojavuva istata greska. Znae nekoj resenie?
   
 2. kiredelev

  kiredelev Член

  Член од:
  5 фев 2012
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  21
  Поени од трофеи:
  8
  iGO Primo (2.4) Israel 9.6.29.404739 Android - 16 June 2014 - torrent


  torrent magnet -> http://sh.st/tayeZ

  Инсталирај : 1. Целосно деинсталирање било која претходната верзија на IGO. 2. Ставете IGO папка во SD картичка 3. Додадете data.zip во IGO папка 4. Додај мапи, точки од интерес, TMC лиценца, ... 5. Инсталирате APK ЗАБЕЛЕШКА:За да се инсталира без проблеми, не користете branding.zip, etc
   
 3. sasko87

  sasko87 Нов член

  Член од:
  16 авг 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  pak mi se pojavuva istata greska
   
 4. nikola3103

  nikola3103 Член

  Член од:
  14 мар 2010
  Мислења:
  186
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво, со цел да не отварам нова тема решив тука да го поставам прашањево. Имам инсталирано iGo верзија Israel, ми работи супер мегутоа точките од интерес не ми ги покажува.. внесени се истите точки како и мапите (заедно идеа во доунлоадот) и се за исти квартал од иста година и фалјовите за пои ми се сместени во iGo/Content/poi , Во што би можел да е проблемот, некој да не имал вакво искуство? Благодарам однапред :)
   
 5. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Имаш опција во дисплеј сетинзите да си штиклираш кои ПОИ да ти ги покаќува па види таму да не ти е одштиклирано се.
   
 6. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Сум пропуштил да го видам постов,па ако не си го решил проблемот сеуште,има решение.
  Најверојатно имаш HERE мапи и пои.Проблемот е во global_cfg,овој фолдер не ги препознава тие мапи.
  Во content/global_cfg смени го global_cfg.zip со овој
  https://www.dropbox.com/s/o6sadijja0i014v/global_cfg.zip?dl=0
   

Сподели преку: