Pomos za instalacija na IGO Promo 2.4

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од sasko87, 17 авг 2014.

1. sasko87

sasko87 Нов член

Член од:
    16 авг 2014
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    Po instalacijata koga ke ja startuvam iGO mi se pojavuva sledniot problem... Missing or incomplete folder: /data/data/com.nng.igoprimoisr2013march24.javaclient/sys.txt: open faild: EACCES (Permition denied). Probuvam da ja koristam na LG L70. Snimiv i postara verzija i mi se pojavuva istata greska. Znae nekoj resenie?

2. kiredelev

kiredelev Член

Член од:
    5 фев 2012
    Мислења:
    57
    Допаѓања:
    21
    Поени од трофеи:
    8
    iGO Primo (2.4) Israel 9.6.29.404739 Android - 16 June 2014 - torrent

torrent magnet -> http://sh.st/tayeZ

Инсталирај : 1. Целосно деинсталирање било која претходната верзија на IGO. 2. Ставете IGO папка во SD картичка 3. Додадете data.zip во IGO папка 4. Додај мапи, точки од интерес, TMC лиценца, ... 5. Инсталирате APK ЗАБЕЛЕШКА:За да се инсталира без проблеми, не користете branding.zip, etc

3. sasko87

sasko87 Нов член

Член од:
    16 авг 2014
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    pak mi se pojavuva istata greska

4. nikola3103

nikola3103 Член

Член од:
    14 мар 2010
    Мислења:
    186
    Допаѓања:
    4
    Поени од трофеи:
    18
    Здраво, со цел да не отварам нова тема решив тука да го поставам прашањево. Имам инсталирано iGo верзија Israel, ми работи супер мегутоа точките од интерес не ми ги покажува.. внесени се истите точки како и мапите (заедно идеа во доунлоадот) и се за исти квартал од иста година и фалјовите за пои ми се сместени во iGo/Content/poi , Во што би можел да е проблемот, некој да не имал вакво искуство? Благодарам однапред :)

5. Misko6000

Misko6000 Искусен член

Член од:
    31 дек 2008
    Мислења:
    1.650
    Допаѓања:
    1.255
    Поени од трофеи:
    178
    РОМ/Верзија:
    MIUI Weekly 6.9.15
    Имаш опција во дисплеј сетинзите да си штиклираш кои ПОИ да ти ги покаќува па види таму да не ти е одштиклирано се.

6. vlatko.donev

vlatko.donev GPS Модератор

Член од:
    14 окт 2011
    Мислења:
    666
    Допаѓања:
    661
    Поени од трофеи:
    93
    Сум пропуштил да го видам постов,па ако не си го решил проблемот сеуште,има решение.
    Најверојатно имаш HERE мапи и пои.Проблемот е во global_cfg,овој фолдер не ги препознава тие мапи.
    Во content/global_cfg смени го global_cfg.zip со овој
    https://www.dropbox.com/s/o6sadijja0i014v/global_cfg.zip?dl=0

Сподели преку: