Phone Flashing Tutorial - SeTool2lite (DB2010/2020 CID49/50/51/52)

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од strizlow800, 8 авг 2008.

1. paraglajder

paraglajder Член

Член од:
    4 сеп 2008
    Мислења:
    94
    Допаѓања:
    2
    Поени од трофеи:
    8
    Ма не, нема што да го флешувам ако нема потреба. Може ли сега да му се направи Unlock штом сум му го кренал цидот на CID53 ?

p.s. еве наоѓам дека можело со нешто што се викало DreamBox. А google вели дека DreamBox е една играчка што се купува и кошта колку телефонот. :(

во тек на барање на други решенија.................................

2. torrent

torrent Модератор

Член од:
    30 мај 2008
    Мислења:
    1.135
    Допаѓања:
    86
    Поени од трофеи:
    48
    Телефон:
    i9505
    РОМ/Верзија:
    Lineage OS 16
    dreambox колку што знам е за сателитска тв, може со setool box да се декодира ама и тоа е играчка(не е играчка алат е) што кошта колку телефонот, ако не сакаш да се заебаваш однеси го на сервис ке го декдираат и кажи им да ти го дебрендираат ако е брендиран не би требало да земат многу кеш, ако сакаш да се заебаваш барај any cid patching, patch unlock, patch unlock k800 cid53...

3. paraglajder

paraglajder Член

Член од:
    4 сеп 2008
    Мислења:
    94
    Допаѓања:
    2
    Поени од трофеи:
    8
    Да, алат е јас се зафркавам онака викам играчка.... Ке видам утре здравје ке го однесам па би требало да го средат на сервис.

Која е нај големата штета што може да му ја направам на телефонот ако земам сам да пробам да му правам unlock и ред други работи?

Дали може тотално да го уништам телефонот?

4. stefan_mkd

stefan_mkd GSM master

Член од:
    12 дек 2008
    Мислења:
    4.119
    Допаѓања:
    2.015
    Поени од трофеи:
    208
    вака да ве прашам. Имам w705 и планирам да му сменам драјвери. Не ми треба флеш мени. Како се вика таа постапка и што драјвери за компјутер ке ми требаат? фала мн

5. Alfa Mobil Team

Alfa Mobil Team Администратор™

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    17.486
    Допаѓања:
    2.973
    Поени од трофеи:
    358
    Телефон:
    Samsung Galaxy Note4
    РОМ/Верзија:
    SEPF_SM-N910C_5.0.1T
    Симни си а2 аплоудер и симни ги драјверите од атачментот, дефинитивно нешто најдобро за конзервава :)

се разбира, акустиките што се добри за слушалки не се добри за спикерфон.

Прикачени податотеки:

6. Xperia X8

Xperia X8 Нов член

Член од:
    6 мај 2012
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    дали може да ми кажете како да флешувам к770и и некој линкови да не речам на тацна (пошто нов сум на форумот)

Сподели преку: