Phone Flashing Tutorial - SeTool2lite (DB2010/2020 CID49/50/51/52)

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од strizlow800, 8 авг 2008.

 1. paraglajder

  paraglajder Член

  Член од:
  4 сеп 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Ма не, нема што да го флешувам ако нема потреба. Може ли сега да му се направи Unlock штом сум му го кренал цидот на CID53 ?

  p.s. еве наоѓам дека можело со нешто што се викало DreamBox. А google вели дека DreamBox е една играчка што се купува и кошта колку телефонот. :(

  во тек на барање на други решенија.................................
   
 2. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  dreambox колку што знам е за сателитска тв, може со setool box да се декодира ама и тоа е играчка(не е играчка алат е) што кошта колку телефонот, ако не сакаш да се заебаваш однеси го на сервис ке го декдираат и кажи им да ти го дебрендираат ако е брендиран не би требало да земат многу кеш, ако сакаш да се заебаваш барај any cid patching, patch unlock, patch unlock k800 cid53...
   
 3. paraglajder

  paraglajder Член

  Член од:
  4 сеп 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Да, алат е јас се зафркавам онака викам играчка.... Ке видам утре здравје ке го однесам па би требало да го средат на сервис.

  Која е нај големата штета што може да му ја направам на телефонот ако земам сам да пробам да му правам unlock и ред други работи?

  Дали може тотално да го уништам телефонот?
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  вака да ве прашам. Имам w705 и планирам да му сменам драјвери. Не ми треба флеш мени. Како се вика таа постапка и што драјвери за компјутер ке ми требаат? фала мн
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Симни си а2 аплоудер и симни ги драјверите од атачментот, дефинитивно нешто најдобро за конзервава :)

  се разбира, акустиките што се добри за слушалки не се добри за спикерфон.
   

  Прикачени податотеки:

 6. Xperia X8

  Xperia X8 Нов член

  Член од:
  6 мај 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  дали може да ми кажете како да флешувам к770и и некој линкови да не речам на тацна (пошто нов сум на форумот)
   

Сподели преку: