Phone Flashing Tutorial - SeTool2lite (DB2010/2020 CID49/50/51/52)

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од strizlow800, 8 авг 2008.

 1. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  еј може некој да ми каже што програм да користам за да сменам драјвери на w705
   
 2. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  XS++
   
 3. gokovet

  gokovet Нов член

  Член од:
  17 јан 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  сакам да прашам дали можам на w580i да направам некако да има flash menu без да се debrand-ира телефонот. и ако неможе, тогаш кој е најсигурен начин да се направи debrand?
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  чекај сега?
  - сакаш флеш мени без да се дебрендира
  или
  - сакаш да се дебрендира?
   
 5. Kir4o77

  Kir4o77 Нов член

  Член од:
  31 јан 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ПОМОШ:!!!:!! Ви се молам, хитно ми треба UNLOCK за c510 пробав со support ми вади NOT FOUND...Ако може некој да ми даде линк за download на SE или нешто слично шо ке ми помогне...БЛАГОДАРАМ Однапред....
   
 6. paraglajder

  paraglajder Член

  Член од:
  4 сеп 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Линковите во првиот пост не работат :( :( :(

  Сакав да пробам да си го декодирам телефонот пошто направив денес update на софтверот а ми беше донесен од Англија и си еб..... мајката :( :( :(

  Ваљда ова флешувањето е промена на целиот софтвер па со тоа ке се овозможи телефонот да работи на било каква картичка..........

  Помош некој плс........ :( :( :(
   
 7. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  да се менува цел софтвер но тоа нема врска со security area-та така да нема ништо да сториш
   
 8. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Еве ти нови линкови

  SeTool Lite 1.10
  http://www.4shared.com/file/44305081/2f6b909e/setool2lite.html

  Update to 1.11
  http://www.4shared.com/file/44305433/259880a5/Setool2Lite_update_to_v111.html

  Инаку, што телефон сакаш да декодираш?
   
 9. paraglajder

  paraglajder Член

  Член од:
  4 сеп 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Од многу нервоза заборавив и тоа да го спомнам.

  К800.

  Фала на информацијата, значи се што ми треба е декодирање. Еве моментално барам низ форумов и насекаде како да го направам тоа. Ако знае некој пуштете линк од некој туторијал плс.....

  :(
   
 10. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  пробај мада не верувам дека со обично флешување ке сториш нешто


  п.с ако си правел апдејт џабе ти е setool lite не го работи бидејки цидот ти е кренат на CID53 само со Just Da Flasher можеш да го исфлешуваш но мислам дека ке биде џабе.
   

Сподели преку: