Phone Flashing Tutorial - SeTool2lite (DB2010/2020 CID49/50/51/52)

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од strizlow800, 8 авг 2008.

 1. Jove

  Jove Член

  Член од:
  10 апр 2008
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Не оди.... го нема во листата мојот K310I,пробав со К510i ама ништо све е исто :((((
   
 2. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Флешувај MBN+FBN+ ова со Setool2Lite. Имаш туторијал од Стризло во темава. Кастомов го ставаш во MISC зипуван како што си е. Би требало да успееш овојпат.

  Пиши резултати ;)
   
 3. Jove

  Jove Член

  Член од:
  10 апр 2008
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Ја направив следната постапка :
  Истовремено ги флешував следните фајлови:
  W200_R4HA014_MAIN_GENERIC_ME_RED52
  W200_R4HA014_FS_CENT_EUROPE_RED52
  K310i_ORANGE_CDA102570_31_CENT_EUROPE

  И кога го уклучив моб. екранот само сино свети па се гаси па пак свети сино и така дури не ја извадам батеријата,незнам што е друг начин нешто помагај !
   
 4. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Абе пријатељу... па ти праиш кросфлеш на твојот во w200, a не флешуваш к310и. Јас се извинувам ако не сум прошитал во темава. Повтори ја истата процедура со овој кастом.
   
 5. Jove

  Jove Член

  Член од:
  10 апр 2008
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Го средив ова ама зошто сега не ја препознава сим картичката,а пред да го флешувам беше се во ред а сега ми пиши INACTIVE SIM.
  пробав и со SIMLockPatchGen ама ништо пак исто.
   
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Кога ќе го апдејтувам со поновата верзија прекинува да работи.:S
   
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Аман бе нема никој решение,или само кај мене е проблемов:)
   
 8. Jove

  Jove Член

  Член од:
  10 апр 2008
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Готово конечно го средив,голема благодарност до trte-mrte кој ми помогна во целиот процес,се надевам дека и тој е задоволен од соработката :D
  Поззз.....:)
   
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Готово, средив се, ја најдов поновата верзија на нет, и сега ми работи:)
   
 10. covecko

  covecko Нов член

  Член од:
  23 дек 2009
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  nemozam da gi otpakuvam fajlovite
   

Сподели преку: