PayPal преку НЛБ Тутунска банка

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од vlatko_95, 15 јул 2010.

 1. sipinkoski.andrej

  sipinkoski.andrej Нов член

  Член од:
  2 апр 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дали може сега да се вадат пари од Paypal на пр продавам нешто на интернет и да си ги извам од картичка и ако можи преку која банка и каква картичка треба ве молам итно ми е
   
 2. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  444
  Допаѓања:
  262
  Поени од трофеи:
  63
  Не може со Македонски акаунт

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  444
  Допаѓања:
  262
  Поени од трофеи:
  63
  Не може со Македонски акаунт

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  За таква "егзибиција" мора МК картичката да ја регистрираш на Словенски или Бугарски paypal акаунт.

  Како што пишал раперот, со МК пејпал акаунт неможе да се "влечат" пари, може само да се плаќа.

  (на некои корисници со Словенски акаунт после одредено време им беа лимитирани акаунтите поради тоа што картицата е од
  МК Банка, откако ќе го лимитираат, неможе да се подига/влече пари, може само за плаќање/шопинг да се користи исто како "регуларен" МК пејпал акаунт)
  (мислам дека Законски,
  за примени средства преку пеј-пал треба да се плати данок)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 5. Dimee376

  Dimee376 Нов член

  Член од:
  29 авг 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Zdravo, da li nekoj imal problem so visa electron kartickata za paypall, znaci koga idam add card popolnuvam sve sto e potrebno I na kraj mi vika this card is not accepted. Please try again later, znae nekoj do sto e problemot?
   
 6. Kristijan_m75

  Kristijan_m75 Член

  Член од:
  25 дек 2013
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  18
  Imas pari na nejze?

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 7. Zamia

  Zamia Нов член

  Член од:
  18 сеп 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  android
  РОМ/Верзија:
  /
  i kaj mene toa se pojavuva. kolku pari treba da ima min na smetka?
   
 8. Kristijan_m75

  Kristijan_m75 Член

  Член од:
  25 дек 2013
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  18
  Мислам минимум 100 ден

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На Zamia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DonExo

  DonExo Нов член

  Член од:
  24 мај 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  иако е стара темава и одамна нема коментари на нејзе, мислам дека ќе вреди да напишам - па ако му треба на некој во иднина да си знае.

  Пред месец дена почнав да „соработувам“ со еден човек од Скопје кој што (веројатно) има БГ пејпал и може да прима и вади пари од неговиот пејпал без никакви ограничувања.

  За почеток му пуштив пробно 50$ да видам како ќе иде целиот муабет со него, за да испадне дека е ептен легит човекот.
  За 48-часа ми ги исплати на сметка без проблем.
  Наредна тура му пуштив 250 евра, за овие ми нагласи дека може да биде и до 3-4 работни дена, и испадна како што рече, на четвртиот ден се видовме во живо ми ги даде на рака парите.

  Од тогаш наваму имам преку 10-на трансакции со него (и на поголеми суми) и секогаш ги исплаќа во рок од 3-5 дена.
  Ми зема 10% провизија од сумата, но јас сум задоволен, пошто не се малтретирам со пејпали регистрирање верификации ништо, а и секако тие 10% ми се пресметани во сумата на услугата што ја нудам онлајн :D

  Edit:
  еве го линкот од неговиот оглас, Даниел се вика човекот, топло го препорачувам.
  http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3115783
   

Сподели преку: