Patch за да се исклучи ligh sensor на Ј10i2-R7BA076

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од drifter, 7 мар 2012.

 1. drifter

  drifter Нов член

  Член од:
  29 ное 2008
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Има некој patch за да се исклучи light sensor на Ј10i2-R7BA076 :D
   
 2. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  Код:
  ;j10i2 SW-R7BA076
  ;Turn off light sensor
  ;v. 1fix
  ;(c) IronMaster
  ;(p) MikaJel
  ;pAtChFiLe=/boot/phone_app.cxc
  14FDB9C0: 1988 FF20
   

Сподели преку: