Pangu Untethered Jailbreak iOS 9

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Justice for All, 14 окт 2015.

 1. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  еми што чекавте вие до сега? :D месец дена е веке актуелно ова. Тие што веќе имаат џеилбреајк на 5s/6 нека турат твик EnableLivePhotos и revealMenu и нека свиркаат до излез на iPhone7.
   
 2. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Ај помош како да направам да ми работи spotify?
  Имаше некаде нешто тука по темиве ама не можам да најдам..
  Иос 9.3.3 со џб, инсталирано spotify од appcake и твикот spotium.
  Не ми дава никако акаунт да направам..
  Преку фб ми излегува ова

  [​IMG]

  А со емаил ова

  [​IMG]

  Пробав и со друг маил исто..


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Што е ова кинезиве чекаат петок или не пуштаат ЏБ за iOS 10?
   
 4. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Хахаха абе некако непредвидливи биднаа, кога најмалку се надаш оп го пуштаат.
  Изгледа ќе чекаат да пројдат минорниве 2-3 апдејта да го пуштат.
  А италијанецов само ќе пушта tease видеа.
  Од кинезите ќе почекаме едно два месеца изгледа.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Се надевам дека ќе пуштат џеилбрејк пред нова година. Ама да, мислам дека ако пуштаат за 10ка, ќе чекаат да 10.0.2 или 10.0.3 за малите бубачки. Јас и 10.1 би го чекал ако има асален untethered џеилбрејк ама не дека имам друг избор освен чекање :D
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: