Pangu Untethered Jailbreak iOS 9

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Justice for All, 14 окт 2015.

 1. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  На Bumblebee и boro1 им се допаѓа ова.
 2. boro1

  boro1 Познат Член

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  189
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  It works :D
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Полесно се дише... :)
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Ја инсталираше 9ката? На ајфон/ ајпад? :)
   
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  На ios9.0.2 на ајфон 6s. :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Не знам дали да стаам на 6ката. Ме мрзи да ги средувам твиковите од Сидиа после.. Мислиш ќе се исплати да ја апдејтирам 6ката?
   
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Па нема да ти смени којзнае што апдејтот, али јас би го направил... Е сеа ако те мрзи да средуваш твикови подобро седи си на таа верзија што си.. Јас одма би апдејтувач пошто сакам да видам секоаш што има ново. :)

  Али ако ставаш, стави побрзо пошто коа ќе прекине да се потпишува 9.0.2 ќе немаш џејлбрејк..


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. bajoiphone

  bajoiphone Нов член

  Член од:
  26 јан 2015
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 5
  РОМ/Верзија:
  8.1.2
  Идеа како да активирам iphone 5 со иос 9.0.2 заклучен на Orange UK (без р-сим пошто последниот р-сим ми се заглави внатре и сега не ми чита сим картички)?
   
 9. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Прекинаа да го потпишуваат 9.0.2?
   
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Прекинаа..
   

Сподели преку: