Pangu Jailbreak за Apple уреди на 7.1 и 7.1.1

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Alfa Mobil Team, 24 јун 2014.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Задржи хоум+лок копчето и рестартирај го ке се опраи
   
 2. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Напрајв уште од вчера ама пак исто е
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  има некоја апликација или процес што работи у позадина и затоа тоа е така, мене ми се деси еднашка, ги избришав сите аппс од мултитаскинг,напраив хард ресет и се среди..

  Пробај пак, ако не најубаво осигурај се со ресторе напрај си, чиста работа
   
  На KakoDaNe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Работи ли Активаторот, го пробал ли некој?
   
 5. Filip

  Filip Член - Шизик

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  1.378
  Допаѓања:
  238
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  iPhone 6S
  РОМ/Верзија:
  iOS 9.3.2
  Имав јас ваков проблем на 4с... Испадна дека има проблем со батеријалта и дека не може да ја следи работата на батеријата и телефонот (дали работи или е во стенд бај). Мислам дека менував батерија на него или така нешто.
   
 6. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Ја преинсталирав навигацијата и се среди кај мене,фала богу. Сега за сега се си е ок


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
  На Filip му/ѝ се допаѓа ова.
 7. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Ја го имам на 7.1.1 си работи топ
   
 8. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
  Кој активатор? doulCi?
   
 9. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Незнам ја еден активатор познавам, тој секад сум го користел, пишува дека автор е некојси Ryan Petrich ако тоа нешто ти значи.
   
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Дада тој ок е и ја го симнав сеа пред некој ден искочи нов голем апдејт :)
   

Сподели преку: