Pangu Jailbreak за Apple уреди на 7.1 и 7.1.1

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Alfa Mobil Team, 24 јун 2014.

 1. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Кај мене пак сега се си е топ. Без проблем на 7.1.2 помина :)
   
 2. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Не знам оти ама од време на време респринг прај самио од себе кузнај шо му се случва изгледа некој твик прај некој проблем


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 3. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  100%...еве недела дена кај мене си работи топ.
   
 4. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Немам многу твикој f.lux swipeselection cydelete zeppelin 3gUnrestrictor liveweathericon тие се шо му се дешава не знам


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 5. Filip

  Filip Член - Шизик

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  1.378
  Допаѓања:
  238
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  iPhone 6S
  РОМ/Верзија:
  iOS 9.3.2
  3gUnrestrictor e платена мислам, ако не си ја платил си ја симнал кракната можеби таа да е проблем? Избриши ја на 1 ден види.
   
 6. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Не е платена кракната е, ќе пробам денес.
   
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  7.1.2 работи?
   
 8. milelamja

  milelamja Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  raboti super samo mnogu cica baterija dali e do 7.1.2 dali e do jailbreak dali treba neso da se iskluci/ukluci neznam
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Да не имаш ставено некој твик што ти ја троши батеријата? Не може драстично да е толкава разликата во потрошувачка меѓу 6.1.2 и 7.1.2. Може ти е и лош бекап...пробај со set up as new после ристор...
   
 10. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  [​IMG]шо можи да е работата ?


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   

Сподели преку: