Pangu Jailbreak за Apple уреди на 7.1 и 7.1.1

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Alfa Mobil Team, 24 јун 2014.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.157
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  И кај мене помина без проблем,си помина на прва.

  Send from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 2. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.041
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  Му работи на некој Zeusmos, Appcake ? Мене на Zeusmos ми дава дека нема линкови за симнување, а на Appcake нејќе да се симне.. Пробав да инсталирам AppAddict од страната но ми дава дека неможело да се конектира..
   
 3. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Notific8 има багој ми се рестартира од време на време тел од тој твик
   
 4. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.041
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  Еве листа на компатибилни твикови за 7.1.1 :) .. Инаку џб-то си помина супер на iPhone 4 и на iPad Mini
   
  На goran и Bumblebee им се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Да резимираме, Значи има џејлбрек за 7.1.1 така ? :)
   
 6. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Има има и топ си работи :D
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  не бе што ти е :) заебанција е :p
   
 8. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Има нов апдејт на Pangu сега е се на англиски и поминува без проблем на 7.1.2. :)
   
 9. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Не знам шо е работата кај мене , од време на време респринг прај самио од себе , пробав и ресторе па јб па од после снимање апликации и пак истото. Кузнај шо му е


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 10. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  И на 7.1.1 и на 7.1.2 истио проблем


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   

Сподели преку: