Pangu Jailbreak за Apple уреди на 7.1 и 7.1.1

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Alfa Mobil Team, 24 јун 2014.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.459
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Pangu Jailbreak за Apple уреди на 7.1 и 7.1.1
  Вчера се појави нова алатка за jailbreak на Apple уредите кои се на iOS 7.1 и 7.1.1, наречена Pangu jailbreak. Алатката работи на Windows оперативниот систем, а ние ви најдовме и туторијал за инсталирање...
  [​IMG]

  Според досегашните искуства на корисниците, иако станува збор за нов и непроверен тим, сепак jailbreak-от проаѓа без никакви проблеми. Сепак, мора да ви напоменеме дека станува збор за непознат jailbreak, што значи дека не можеме да гарантираме за долгорочната стабилност на истиот. Продолжете на сопствен ризик!

  Прочитајте повеќе и видете го туторијалот на: http://gsm.mk/video-tutorijal-pangu-jailbreak-za-ios-71
   
  На krale, Ilija и goran им се допаѓа ова.
 2. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Не е стабилен некако.Нон стоп ми се рестартира телефонот....
   
 3. Ranger

  Ranger Нов член

  Член од:
  6 јун 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  iOS 8.1.2
  Некои велат дека треба да се симне IPSW 7.1.1 али мене ми работи и без тоа.
  Батерија може ќе лета побргу али тоа е..
  [​IMG]
   
 4. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Кај мене сега за сега е супер јб, се си работи перфектно,твикој апликаци од аппаддикт се си е супер....за понатаму ке видиме
   
 5. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Му правеше претходно Restore или директно го стави?
   
 6. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Директно
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.974
  Допаѓања:
  3.912
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  На iPad 2 дали ќе помине ... и дали има некој пробано ? Стабилен е или не ?
   
 8. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
 9. vasko10

  vasko10 Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Го џеилбрејкував 4с но сега кога ставам source во cydia ми го појавува ова image.jpg
   
  На makrija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ranger

  Ranger Нов член

  Член од:
  6 јун 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  iOS 8.1.2
  Не е ништо сериозно, пробај пак. И мене ми се деси. Ако пак не сака, мавни еден рестарт.
   
  На makrija му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: