Pangu - iOS 8.x Untethered Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од STEALTH, 22 окт 2014.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Знам дека некои твикови прави проблем иако мене ми требаше само SwipeSelection и ништо друго сепак го отарасив сидија и искрено да кажам поубаво ми е без ЏБ и згора на тоа батеријата поубаво држи како што треба според фабрички ,но без ЏБ ми е како осакатен ама не ми пречи добро ми е вака :)
   

Сподели преку: