Pangu - iOS 8.x Untethered Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од STEALTH, 22 окт 2014.

 1. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Постот е одма под твојот, не е во ред цел цитат да има :)
   
 2. armin06

  armin06 Активен Член

  Член од:
  12 мар 2008
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  28
  А од оваа ipsw.me може да си ја симнам било која верзија? Пример сакам 712 сега сум на 704 ?

  Пошо два дена ми пишува чекинг фор апдејтс и неможам да одам на 8.1
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Можеш да го симнеш кој сакаш фирмвер од сајтот, можеш и 7.1.2 да го симнеш ама џабе.
  Пошто apple нема да ти дозволи да напраиш ресторе на 7.1.2,затворена е сесијата за 7.1.2,мораш 8.1 или 8.1.1.
  Ќе си видиш на icj.me кој се потпишува во моментот, дали сеуште 8.1 и 8.1.1 или само 8.1.1 се потпишува.
   
 4. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.647
  Допаѓања:
  1.181
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  8.1 уште стои како signed. Чудно, долго време помина, скоро цела недела од кога излезе 8.1.1
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Да, сеа ги држат отворени сесиите по 7-10 дена.
  Порано затвараа за 24-72 саата а некогаш и побрзо.
  Чудно, незнам зошто е вака.
   
 6. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Јас ќе ви кажам зашто е така. За да не се деси киксот како со 8.0.1, багосаниот апдејт
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Си направив Restore на ајфонот 5s чудно е што можам да направам истата верзија 8.1 со шифт и да го отарасам ЏБ му прави проблеми на iOS-от ,а јас сакав SwipeSelection штета што не го иплементира официјалниот iOS :(
   
 8. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Како како? Кои проблеми ти ги прави? 3 генерации на iOS џејлбрејк, сеуште чекам некакви проблеми...
   
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А бе и јас немав проблем 2 генерации се до 8.х.х кога повеќето твикови не се компактибилни за него ,а само 4-5 твикови си ставив и проблеми ми правеше како на пример Фај-Вај час работи час не работи, повици не можам да добијам ниту не може да ми ѕвони и друго не ми текнува што беше и го рестартирав ајванов и си работи по некој час пак не ми работи затоа го отарасив сидија односно рестоур направив за 8.1 и толку сега ќе видиме како ќе работи освен не реагира тачот одкако ставив темперед скрин продектор ама си тера без проблем...


  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Не си морал се да бришеш. Некој твик ти ги правел проблемите...
   

Сподели преку: