Pangu - iOS 8.x Untethered Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од STEALTH, 22 окт 2014.

 1. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  да 7+
   
 2. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  пробувам од insanelyi да го спуштам тој али ми се блокира при спуштање. Имаш некое друго репо за овој твик?
   
 3. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Моментално немам ајфон, еве пет sources, доволно се само овие да ги користиш сите твикови ги имаат.

  http://www.sinfuliphonerepo.com/
  http://repo.hackyouriphone.org
  http://repo.biteyourapple.net
  http://repo.insanelyi.com (ова нели го имаш но сепак да го спомнам)
  http://filippobiga.me/repo
   
  На username му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Нз, јас не користам itools, така да може некој друг знае...
   
 5. armin06

  armin06 Активен Член

  Член од:
  12 мар 2008
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  28
  Претходно коа одев од џб уред директно на апгрејд на друга верзија иос имаше проблем, односно требаше да го "тргнам" џб па да симињам, треба пак така или да одам директно? Бекап најдобро на итунес на њиндовс?
   
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
  Бекап. И скроз нова инсталација ако мене ме прашуваш...
   
 7. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  Денеска направив upgrade на 8.1 и одма и џб му направив. Ама не можам да спуштам ништо од сидија. Ми се покажува ова ImageUploadedByTapatalk1416504139.228994.jpg
   
 8. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Избриши го sinful репото.
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 9. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Има Appsync за осмица, Unified AppSync мислам дека се викаше
   
 10. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  Фала, не знам како не ми текна кога беше толку очигледно. :)
  Цитирај ме во иднина, за да добијам нотификација, за малку ќе го пропуштев одговоров.
   
  На Ilija му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: