P7 лагува

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од MI6, 15 јун 2017.

 1. MI6

  MI6 Член

  Член од:
  1 јул 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефонот работи на андроид 5.1.1 и EMUI 3.1 ама не работи мазно односно има многу лагови .
  Има ли начин да се отстрани ова преку инсталирање на некој испробан Custom ROM.
   

Сподели преку: