OnePlus генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од 995user, 1 фев 2017.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Оти бе никој ништо не спомнал за OP5?

   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Оти се разочаравме очекувавме повеке од него.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Некој да појасно што е со имево? 1+3 -> 1+5. 1+4???
  Опасен тренд стана ова, windows 10, note 7, 1+5........... :)
   
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Шо повеќе се очекуваше за таа цена?

  Шо не е јасно?
  имаше 1
  имаше 2 и Х (шо пробуваат да го заборават)
  имаше 3
  имаше и 3т - кои иако го сметаа за 4, ама оти им беше ептен итеративен апдејт, го крстија 3т.
  Па сега 5.
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Па јас лично очекував water resistant и помали базели па 2017 сме не 2015,другото е ок според мене.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Јас отчекував нов Ајфон во септември...:)

  Добро бе никој не го гледа телефонот?
  Смешно е да се дебатира за ваква дебилна копија ...

  Имаш копии во Кина на Мерцедес , Бмв за многу добра цена, треба ли да се дебатира за нив?

  Телефонот е Брука!  Sent from my iPad using Tapatalk Pro
   
 8. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Еј важи оли, сеа само за тебе ќе ја избришеме темава. Уште нешто?
  Што се однесувам до телефонот, за цената е одличен. Се знаеше дека ќе удрат на хардвер, јас лично очекував да ги намалат безелите. Ништо од типот на Ѕ8 ама мислев дека ќе бидат помали од тие на 3Т.
  Многу личи на 7+ од позади со линиите, антените и поставеноста на камерите...
   
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Ништо, само тоа , Фала ти...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   

Сподели преку: