One plus X

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Bumblebee, 1 ное 2015.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  На the_maker, RagingDemon и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  За 130 евра топ би било над таа цена нека си го користат вработените Од кај нив...


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  е за таа цена е маст хев :)
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Личи на ајфон коментари incoming.

  Телефонов 250 евра (долари во УСА) мислам дека му е ок цената за она што го нуди, s801 е добар чип

  Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
   
  Последна промена: 1 ное 2015
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Чипот е супер...
  А што му фале и с800 да стават добар е ... :)
  Ама за цена од 130 евра....
  За 250 ке мораат нешто над с805 или хелио 10... И тоа како минимум...
  И сепак Кинез е....


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 6. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Па добар е и 800, 800 801 е скоро истиот чип.
  Да не претеруваме сега 130 евра, јас сум сигурен дека телефонов ќе лета, нексус петката лета со 800, а башка и OnePlus имаат чист Андроид. За 130 евра само некоја кинеска копија (или дубајска хаха) на ајфон ако сакаш на пазар3 да си купиш хаха
  Мозокоперачки компании ко Епл и Самсунг лупаат цени од 600 700 евра со 300% маржа и тоа е ок, а за Телефонов 250 многу биле.

  Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
   
  На Скарфејс му/ѝ се допаѓа ова.
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Епа за твое инфо, НЕ ЛИЧИ... Пошто глеам незнаеш да распознаваш, па еве да ти помогнам.. :)

  Иначе 801 вопшто не е слаб чип... :)
  Телефончево топ ќе е, ама нека поработат малце на андроидот да го средат, на 1+2 имаше бајаги грешки.. Иако пуштаат често апдејти.
  Или најпаметно да се вратат на cyanogen, незнам што се глупираат... :)
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Сеа ќе искочи снап 820......
  Телефонов е топ на изглед со хардвер 3 год стар

  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG и RagingDemon им се допаѓа ова.
 9. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Конечно телефон што ме им личи на ајфон, па ова треба да се прослави [​IMG]
  Нема врска што е 3 години стар, чипот си е јак и си лета како пред 3 години така и сега. Исто како да кажеш дека сенди бриџ i7 2600 не е добар пошо е стар 4 години што е нонсенс.

  Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
   
  На dino_bt и psyside им се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Абе оно ќе брка работа ама има дупло помоќни цпуа...
  Боље хелио10 да стаиле него 801

  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: