ONE PLUS TWO

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од gug1, 12 јул 2015.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Телефонов е „Nice for the Price“, инаку ништо посебно не е...

  Сепак, ако не ти се даваат многу пари за телефон, ми изгледа топ... :)
   
 5. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  За 300 евра подобро нема, во исто време ги преставија со моторола и малце повеќе внимание се обрна кај нив, за 150е прилично ногу добар тел преставија.
   
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Убаво им текнало тоа шугавото микро УСБ да го тргнат, не сум видел type c во живо, ама очекувам да е многу подобар од мирко усб конекторот... :)
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Многу подобро али ќе биде и многу поскапо од аспект кабли-мабли итн.
  Се надевам повеќето брзо ќе направат транзиција кон усб type C .

  Sent from my UMI eMAX using Tapatalk
   
 8. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Еве го панданот што се претстави денес исто така. За оваа конфигурација ви зборев, дека е одлична, само заради цената што ќе ја понуди.. Moto X Pure

  [​IMG]

  Sent from my MI NOTE Pro
  --- Споено дупло мислење, 28 јул 2015, Original Post Date: 28 јул 2015 ---
  Еве ги и официјалните цени на 1+ за продажба на телефоните на разни пазари. Приметете дека не е све исто.. ЕУ има поголеми даноци, потежок е „теренот“ за сервис и резервни делови, па затоа така е балансирана и цената..
  gsmarena_006.jpg
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  styleSwap-view-img.png
   
  На Bumblebee и христијан им се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s

Сподели преку: