Oleophobic screen protector

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од filipkir, 28 авг 2014.

 1. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Можно ли е во МК да се најде нешто вакво слично за Ноте 3.

  http://www.amazon.com/Protector-Spigen®-Steinheil-Oleophobic-Resistant/dp/B00DD5TVNQ

  Едно мое другарче барало да најде таков скрин протектор со кој помалце се гледале отпечатоците од прсти ама за жал тука во Скопје нашол само обични скрин протектори? Од летниве горештини и долготрајното сурфање, телефонот му се направил целиот лом, па сакал малце да ја оправи работата:)
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Има кај нас tempered glass, таа е добра
   
 3. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Помалце се познаваат отисоците кога ке се стави таа темперед гласс фолија?
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Па таа е стаклена, не е пластична
  Нека прогугла
   
 5. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Да, стаклена е. Ама ако го нема тој олеофобик коатинг пак ке се познаваат отисоците. Ај ќе го прашам па ќе видам што ќе каже другаров.
   

Сподели преку: