Official android 4.4 KitKat Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од dragilook, 16 ное 2013.

 1. Mimikrija

  Mimikrija Член

  Член од:
  31 мај 2013
  Мислења:
  129
  Допаѓања:
  12
  Поени од трофеи:
  18
  Интерфејсот на nexus 4 дали е исти како кај 5та ? оти јас на nexus 7 2012 модел на 4.4.2 сеуште ми е стариот интерфејс
   
 2. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Не.

  Sent from my SM-T210 using Tapatalk
   
 3. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Мислам дека е ист но не сум сигурен.

  Sent from my WM8850-mid using Tapatalk
   
 4. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Само што го нема кај 4ката ланчерот, Gel, т.е го има ама посебно ако го ставиш. Другото си е се исто.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
   

Сподели преку: